Jak myśleć pozytywnie?

0
158

Pozytywne myślenie potrafi zdziałać dużo więcej niż to się ludziom wydaje. Kojarzy się ze współczesnym coachingiem, który dziś jest krytykowany już praktycznie przez wszystkich, ale jednak ma wyjątkową moc i już wielokrotnie zmieniło ludzkie życie o sto osiemdziesiąt stopni. Jak myśleć pozytywnie? Jest na to kilka praktycznych rad. Oczywiście nic nie zadzieje się od razu, ale jeżeli wprowadzi się pewne nawyki w codzienność, pozytywne myślenie zacznie być czymś naturalnym.

Różne sposoby na pozytywny nastrój

Pierwsza rada – zacznij śpiewać! Na pewno wyda ci się to głupie, zwłaszcza gdy czekasz właśnie w kolejce do dentysty albo siedzisz w szkole i oczekujesz na ważny egzamin, do którego totalnie się nie przygotowałeś. Niezależnie jednak od sytuacji, miejsca i okoliczności – zawsze możesz śpiewać po prostu w swojej głowie. Nic cię to nie kosztuje. A jeśli akurat jesteś sam lub przebywasz z takimi osobami, których totalnie się nie wstydzisz, zacznij śpiewać na cały głos. Nie musisz mieć wcale talentu muzycznego, by to robić. Muzyka działa kojąco na wszystkie zmysły, a gdy sam ją tworzysz, przy okazji pobudza twój organizm do działania. A nie muszą to być wcale wymyślne melodie czy skomplikowane utwory. Wybierz więc swoją ulubioną piosenkę i zacznij od razu ją śpiewać, a nastrój od razu się poprawi.

Zmiana nastawienia – myśl pozytywnie

Jak myśleć pozytywnie? Musisz zmienić swój tok rozumowania. Gdy coś idzie nie po twojej myśli, najczęściej szukasz winowajców we wszystkich, tylko nie w sobie. Obwiniasz każdego o kłody i przeszkody napotykane na drodze do celu. Krytykujesz szefa za nadmiar nakładanych na ciebie obowiązków, a potem wyżywasz się na partnerze, bo zdaje ci się, że to on nie robi w domu kompletnie nic. Szukaj jednak przyczyny w sobie. Jeśli chcesz, by w twoim życiu coś się zmieniło, to ty musisz się zmienić. Nie jesteś w stanie naprawić całego świata. Nie masz żadnego wpływu na zachowanie i postępowanie innych ludzi. Nie koncentruj się zatem nawet na bliskich, póki nie zadbasz o siebie. Pomyśl, co możesz konkretnie zrobić, by twoje życie uległo poprawie i po prostu to zrób. Czyny są lepsze niż nawet najpiękniejsze słowa.

W pozytywnym myśleniu – o dziwo – ważną rolę odgrywa również sport. Ludzie, których tak bardzo podziwiasz za przyjazne i wesołe usposobienie, przeważnie są bardzo aktywni fizycznie i ćwiczą przynajmniej kilka razy w tygodniu. Koniecznie do nich dołącz. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię, ale zacznij przynajmniej spacerować i rób to codziennie. Każda porcja ruchu na świeżym powietrzu potrafi zmienić ogólne nastawienie do życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here