Jak myśleć pozytywnie?

Pozytywne myślenie potrafi zdziałać dużo więcej niż to się ludziom wydaje. Kojarzy się ze współczesnym coachingiem, który dziś jest krytykowany już praktycznie przez wszystkich, ale jednak ma wyjątkową moc i już wielokrotnie zmieniło ludzkie życie o sto osiemdziesiąt stopni. Jak myśleć pozytywnie? Jest na to kilka praktycznych rad. Oczywiście nic nie zadzieje się od razu, ale jeżeli wprowadzi się pewne nawyki w codzienność, pozytywne myślenie zacznie być czymś naturalnym.

Różne sposoby na pozytywny nastrój

Pierwsza rada – zacznij śpiewać! Na pewno wyda ci się to głupie, zwłaszcza gdy czekasz właśnie w kolejce do dentysty albo siedzisz w szkole i oczekujesz na ważny egzamin, do którego totalnie się nie przygotowałeś. Niezależnie jednak od sytuacji, miejsca i okoliczności – zawsze możesz śpiewać po prostu w swojej głowie. Nic cię to nie kosztuje. A jeśli akurat jesteś sam lub przebywasz z takimi osobami, których totalnie się nie wstydzisz, zacznij śpiewać na cały głos. Nie musisz mieć wcale talentu muzycznego, by to robić. Muzyka działa kojąco na wszystkie zmysły, a gdy sam ją tworzysz, przy okazji pobudza twój organizm do działania. A nie muszą to być wcale wymyślne melodie czy skomplikowane utwory. Wybierz więc swoją ulubioną piosenkę i zacznij od razu ją śpiewać, a nastrój od razu się poprawi.

Zmiana nastawienia – myśl pozytywnie

Jak myśleć pozytywnie? Musisz zmienić swój tok rozumowania. Gdy coś idzie nie po twojej myśli, najczęściej szukasz winowajców we wszystkich, tylko nie w sobie. Obwiniasz każdego o kłody i przeszkody napotykane na drodze do celu. Krytykujesz szefa za nadmiar nakładanych na ciebie obowiązków, a potem wyżywasz się na partnerze, bo zdaje ci się, że to on nie robi w domu kompletnie nic. Szukaj jednak przyczyny w sobie. Jeśli chcesz, by w twoim życiu coś się zmieniło, to ty musisz się zmienić. Nie jesteś w stanie naprawić całego świata. Nie masz żadnego wpływu na zachowanie i postępowanie innych ludzi. Nie koncentruj się zatem nawet na bliskich, póki nie zadbasz o siebie. Pomyśl, co możesz konkretnie zrobić, by twoje życie uległo poprawie i po prostu to zrób. Czyny są lepsze niż nawet najpiękniejsze słowa.

W pozytywnym myśleniu – o dziwo – ważną rolę odgrywa również sport. Ludzie, których tak bardzo podziwiasz za przyjazne i wesołe usposobienie, przeważnie są bardzo aktywni fizycznie i ćwiczą przynajmniej kilka razy w tygodniu. Koniecznie do nich dołącz. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię, ale zacznij przynajmniej spacerować i rób to codziennie. Każda porcja ruchu na świeżym powietrzu potrafi zmienić ogólne nastawienie do życia.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.