Skóra naturalna a skóra sztuczna

Obie są piękne, choć znacząco się od siebie różnią. Skóra naturalna i materiał skóropodobny na pierwszy rzut oka zdają się wyglądać identycznie, ale po odkryciu ich właściwości można zobaczyć, gdzie tkwi haczyk. Nie są to bowiem takie same tkaniny. Nie różnią się tym, w jaki sposób się je pozyskuje czy produkuje. Skóra naturalna na ogół uchodzi za lepszą, bo od lat kojarzona jest z luksusem i elegancją, ale czy aby na pewno tańszy substytut skóropodobny nie byłby w stanie jej zastąpić?

Jaka jest skóra naturalna?

Wyroby wykonywane ze skóry naturalnej dedykowane są tym, którzy jakość zawsze stawiają na pierwszym miejscu. Nierzadko nawet cena nie ma dla nich aż takiego dużego znaczenia. Są w stanie zapłacić wiele, byleby tylko zyskać coś takiego, z czego będą w pełni usatysfakcjonowani. Prawdziwa skóra może im zresztą wiele zaoferować. Jest materiałem docenianym za wysoką trwałość i solidność. Cechuje ją uniwersalność, która pozwala produkować z niej dosłownie wszystko – począwszy od mebli, kończąc na zróżnicowanych ubraniach, torebkach, paskach oraz butach. Skóra naturalna jest też materiałem bezpiecznym, niepowodującym alergii czy uczuleń. No po prostu same zalety. Dlaczego więc ktokolwiek miałby chcieć zastąpić ją jakimkolwiek syntetykiem? Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Czym się różnie skóra sztuczna?

Prawdziwa skóra naturalna jest bowiem na tyle drogim materiałem, że niestety mało kogo na nią stać. Na szczęście materiał skóropodobny przychodzi z pomocą. Nazywany również skórą ekologiczną bądź eko skórą w rzeczywistości jest tkaniną sztuczną, ale to wcale nie oznacza, że gorszą. Skóropodobne materiały wbrew pozorom nie mają wcale gorszej jakości. Są równie wytrzymałe, a przy tym bardzo elastyczne, zwłaszcza gdy mówimy o tkaninie wspartej dodatkową warstwą poliuretanu. Skóropodobny materiał dużo lepiej radzi sobie przy tym z kontaktem z wodą. Jest niemalże całkowicie odporny na przemoczenie i zawilgocenie, gdyż producenci tworzą go w taki sposób, aby nadać mu korzystnych właściwości technicznych. Dzięki ubraniom wykonywanym ze sztucznych materiałów można również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Potrafią być kilkukrotnie tańsze od „prawdziwych” wyrobów skórzanych. A cena odgrywa niestety istotną rolę na zakupach.

Na jaki rodzaj tkaniny lepiej się zatem zdecydować? Czy materiał skóropodobny rzeczywiście jest w stanie zaoferować swojemu użytkownikowi taką samą jakość jak skóra prawdziwa? Oczywiście aż tak to nie jest, bo zawsze będzie on ciut gorszy od tkaniny naturalnej, ale mimo tego i tak warto przynajmniej go wypróbować.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *