Inwestycje w nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości są w ostatnich latach jednym z bardziej popularnych sposobów inwestowania, ponieważ w dalszej przyszłości mogą generować zyski o dużych wysokościach. Jest to jeden z najbardziej zaufanych źródeł dochodów, o ile ktoś ma odpowiednie zasoby finansowe, aby zdecydować się na ten rodzaj inwestowania.

Jak odnaleźć się na rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest bardzo szeroki. To nie tylko zakup mieszkania na wynajem, ale także lokali użytkowych, biur, magazynów, hoteli, a nawet ziemi. Jednakże każdy z wcześniej wymienionych segmentów na swoją specjalistyczną specyfikę, którą potencjalny nabywca powinien poznać zanim zdecyduje się na inwestycje w tego typu nieruchomości. Istnieją również sposoby inwestowania w nieruchomości bez ich zakupu.

Czym jest crowfunding?

Wśród nich można wymienić między innymi crowdfunding nieruchomości. Jest to taki sposób inwestowania, który polega na tym, że deweloperzy zbierają środki finansowe na inwestycje od prywatnych inwestorów zamiast korzystać z bankowego finansowania. W tym przypadku jest przez dewelopera minimalny próg przystąpienia do danej inwestycji. Występujące kwoty są bardzo zróżnicowane i zależą oczywiście od rodzaju nieruchomości, w którą planuje się zainwestować swoje środki. Można zainwestować mniejszy lub większy kapitał w ten sposób. Kolejną metodą inwestycji w nieruchomości bez ich zakupu są fundusze inwestujące na rynku nieruchomości.

Są to jedne z funduszy inwestycyjnych zamkniętych, których specjalizacją jest inwestycja w różnego rodzaju nieruchomości takie jak lokale usługowe, biura czy też lokale handlowe. Jednakże próg wejścia do tego rodzaju inwestycji jest dość wysoki, więc nie każdy inwestor zdecyduje się na ten rodzaj inwestycji. Inwestycje w fundusze zamknięte cechują się również dość niską płynnością. Inwestować w nieruchomości bez ich zakupu można także poprzez fundusze notowane na giełdzie, czyli ETF-y lub szczególny typ funduszu inwestycyjnego, czyli REIT.

W tym rodzaju funduszu możliwe jest lokowanie swoich aktywów finansowych w nieruchomościach, a następnie zarabianie na ich wieloletnim wynajmie. Jednakże w Polsce metoda ta nie jest za bardzo popularna, a więc nie jest za często wykorzystywana w praktyce. Z całą pewnością można stwierdzić, że podczas inwestowania w nieruchomości w Polsce najbardziej popularną metodą jest po prostu zakup danej nieruchomości, a następnie jej wynajem lub sprzedaż po wyższej cenie. Jednak warto pamiętać, że istnieją także metody inwestowania w nieruchomości bez ich uprzedniego zakupu, które w przyszłości będą się coraz bardziej rozwijać.

Redakcja dobry-polecam.pl

One thought on “Inwestycje w nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *