Sposoby na spokojne życie

Zarówno w życiu osoby dorosłej jak i nastolatka pojawia się wiele problemów. Z niektórymi radzimy sobie od razu, inne zaś prześladują nas tak, że nie potrafimy o nich zapomnieć. Szukamy rozwiązań, ale nie potrafiąc żadnych znaleźć, zamartwiamy się. Często zupełnie niepotrzebnie, bo po pewnym czasie większość tych problemów znika, a w ich miejsce pojawiają się inne. Jednak zbyt duże ich nasycenie powoduje, że nie potrafimy się od nich odciąć. Czy da się to w ogóle zrobić?

Jak przestać się przejmować?

Musisz zrozumieć, że życie nigdy nie będzie idealne. Ciągle pojawiać się będą jakieś przeciwności losu, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Przydaje się zmiana nastawienia. Każdy problem zamień po prostu na wyzwanie i podejmij je. Zobaczysz jak zwykła zmiana słowa wpłynie beztrosko na Twój umysł. Bo to on jest powodem wszystkich Twoich zmartwień.

Zamiany w życiu w kierunku spokoju

Pomaga ruch na świeżym powietrzu. Ale nie chodzi tutaj o zwykły spacer od sklepu do sklepu, ale taki prawdziwy wysiłek fizyczny. Dlaczego? Bo w trakcie aktywności wydzielają nam się endorfiny, czyli substancje odpowiedzialne za poczucie szczęścia. Ponadto jeśli będziesz zmęczony, Twój umysł nawet się nie zająknie, żeby pomyśleć i zacząć analizować obecne problemy. Będzie się po prostu skupiał na tym, żeby odpocząć.

Wyposaż się więc w dobre, wygodne buty i zacznij biegać. Możesz też wypożyczyć rower miejski albo wyprowadzić swój dawno zapomniany z piwnicy. Ćwicz regularnie, tak by się zmęczyć, ale nie przesadzaj. Inaczej szybko możesz zniechęcić się do takiej przyjemności.

Zmień dietę. Może to wydać się absurdalne, ale to co jemy, ma diametralny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli odżywiać się będziemy jedynie węglowodanami i fast-foodami, nie tylko przybierzemy na wadze, ale także staniemy się ponurzy i przygnębieni. Wprowadź więc do swojego jadłospisu wiele warzyw i owoców. W sezonie letnim skorzystaj z aktualnej oferty, zimą rób przetwory lub kupuj owoce lub warzywa mrożone. Ogranicz węglowodany i zastąp je świeżym mięsem i rybami. Zdziwisz się jak szybko poczujesz różnicę.

Relaksuj się. Po ciężkim dniu w pracy, usiądź wygodnie w fotelu albo połóż się na łóżku, załóż słuchawki i puść sobie muzykę relaksacyjną. Skorzystać możesz z tej dostępnej na youtube albo zainstalować aplikację, w której będziesz mógł wybrać jaki sposób relaksu najbardziej Ci odpowiada. Takie melodie świetnie sprawdzą się jeśli masz problemy z zaśnięciem, wprowadzą Cię z stan spokoju i sprawią, że zaśniesz jak dziecko. W trakcie słuchania możesz się delikatnie rozciągać albo kierować swoje myśli na zupełnie inne, bardziej pozytywne tory. Niezależnie jednak, którą metodą wybierzesz, na efekty będziesz musiał trochę poczekać.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *