Jaki rodzaj sandałów roboczych wybrać?

Sandały kojarzą się nam przede wszystkim z letnim rodzajem obuwia, które jest niezwykle przewiewne i bardzo wygodne. Ale mogą one stanowić również asortyment obuwia roboczego. W takiej wersji potrafią być dobrą ochroną dla nóg w różnych warunkach i okolicznościach. Jaki rodzaj obuwia tego typu sprawdzi się na poszczególnych stanowiskach?

Obuwie zapewniające bezpieczeństwo podczas pracy

Jeśli w pracy istnieje ryzyko doznania urazu stopy lub zachodzi możliwość jej zmiażdżenia, najlepszym rozwiązaniem będą sandały robocze z podnoskiem kompozytowym. Tego rodzaju obuwie będzie niezastąpione w halach produkcyjnych i magazynowych, gdzie mogą się pojawić różne zagrożenia. Poza tym w takich pomieszczeniach w ciągu lata temperatura jest dosyć wysoka. Sandały będą idealnym wyborem w podobnych warunkach, ponieważ zapewniają dobrą wentylację. Obuwie tego typu sprawdzi się też w wypadku osób, które muszą w miejscu pracy przemierzać spore odległości. Dzięki zastosowaniu sandałów roboczych można uniknąć nabawienia się odcisków czy odparzeń. Wybierając odpowiedni rodzaj sandałów z podnoskiem warto zwrócić uwagę na ich wytrzymałość jeśli chodzi o nacisk. Obuwie bezpieczne jest odporne na przynajmniej 200J jeśli chodzi o siłę nacisku i 15KN siły ściskania. Sandały typu ochronnego mają mniejszą odporność, gdyż posiadają 100J w sile nacisku i 10KN w ścisku.

Wygodne obuwie robocze

Sandały robocze bez podnoska spełnią swoją rolę w mniej wymagających warunkach pracy. Używa się ich w szpitalach, gastronomii i innych miejscach, gdzie nie istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia urazów nogi poprzez zetknięcie się z ciężkimi przedmiotami. Zastanawiając się nad rodzajem obuwia, warto zwrócić uwagę na sposób ich obudowania. Wycięcia na bocznych ściankach zapewnią bardzo dobrą wentylację. W niektórych sandałach roboczych wycięcie znajduje się w miejscu pięty. Inne mają odsłonięte palce. Przy wyborze odpowiedniego rodzaju sandałów warto się zastanowić czy w takich wypadkach nie pojawi się zagrożenie dla stopy pracownika.

Wybieraj z głową

Przy podejmowaniu decyzji co do obuwia, należy pamiętać o rodzaju podeszwy. W niektórych warunkach niezastąpione okażą się sandały z podeszwą antypoślizgową. Termoplastyczne tworzywo oraz odpowiednie wyprofilowanie zapewni pracownikowi bezpieczną pracę. W wielu wypadkach sandały robocze zapinane na rzepy będą bardziej praktyczne niż wiązane na sznurówki. Sandały robocze są obuwiem, które nadaje się do wielu miejsc pracy. Przy ich wyborze należy pamiętać, by odpowiednio dostosować je do panujących warunków i uwzględnić przy tym obowiązujące przepisy.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.