Kiedy ukaże się The Sims 5?

The Sims to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych gier symulacyjnych. Jest uwielbiana przez tłumy fanów na całym świecie, którzy z niecierpliwością oczekują na najnowszą, piątą już część niezwykłej serii. Twórcy gry trzymają jej miłośników w ogromnym napięciu, lecz w sieci pojawia się sporo nieoficjalnych informacji dotyczących premiery kolejnej odsłony ubóstwianej rozrywki. Na czym polega fenomen gry The Sims i kiedy faktycznie można się spodziewać jej kontynuacji?

The Sims, czyli gra, która naśladuje życie

Gra The Sims to nieskomplikowana fabuła opowiadająca o życiu wymyślonej społeczności. Można w niej stworzyć jednego lub kilku bohaterów, nadać im imiona i specyficzne cechy według swoich preferencji. Tworzyć można także postacie dziecięce, ale możliwe jest też powołanie ich do życia tradycyjną drogą, kiedy para Simów postanowi założyć rodzinę. Zasadniczo gra polega na kierowaniu każdym ruchem naszych bohaterów. Budujemy im dom, urządzamy ogród, wysyłamy do pracy czy fundujemy różnego rodzaju rozrywki, czyli praktycznie odbywa się to na tych samych zasadach, na których oparta jest prawdziwa ludzka egzystencja. Realizm i mnogość dostępnych opcji to właśnie największa siła gry. Wirtualny świat bohaterów potrafi nas wciągnąć na długie godziny. Szereg dodatków i kreatywnych suplementów do gier z tej serii sprawia, że praktycznie nigdy się nie nudzą.

Co nowego ma oferować kolejna wersja gry?

Chodzą słuchy, że najnowsza odsłona Simsów ma być przeznaczona do grania online, czyli rozgrywkę będzie można prowadzić w czasie rzeczywistym z graczami z całego świata. Tryb multiplayer powinien znacznie uatrakcyjnić jakość grania i stworzyć wiele nowych możliwości. Już teraz pojawia się sporo zwiastunów piątej części The Sims. Nie wszystkie z nich są miarodajne i rzetelne, gdyż zawierają po prostu pobożne życzenia fanów. Jak naprawdę będzie wyglądała nowa gra, o tym dopiero się przekonamy.

The Sims – dotychczasowe odsłony

Po raz pierwszy w Simsy można było grać w 2000 roku a prototypowa część gry szybko stała się światowym hitem, uzyskując status najlepiej sprzedającej się rozgrywki na PC. The Sims 2 wydano w technologii trójwymiarowej już cztery lata później. Zmodyfikowano wówczas etapy życia Simów. The Sims 3 szumnie weszła na rynek w roku 2009. Bohaterowie stali się wówczas bardziej nieszablonowi pod kątem charakterów, zyskali rozbudowaną osobowość oraz szybszy dostęp do obszerniejszych lokacji. Czwarta część gry pojawiła się w 2014 roku, jednak zawiodła nieco fanów. Podstawowa wersja rozgrywki była skąpa, więc aby czerpać przyjemność z grania, trzeba było inwestować w liczne dodatki. Mimo to na The Sims 5 gracze czekają z ogromnym podnieceniem. Nic zresztą dziwnego, bo od ostatniej odsłony minęła już blisko dekada.

The Sims 5 kiedy wypatrywać?

Już wiosną 2021 roku amatorzy Simsów wypatrywali piątej części. Przedłużająca się pandemia koronawirusa z pewnością nie przyczyniła się do szybkiej premiery. Obecnie w kuluarach szepcze się, że The Sims 5 zostanie oddana do dyspozycji graczy w roku 2023. Warto jednak na bieżąco śledzić pojawiające się informacje.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.