Oppo Firma – co produkuje?

Oppo to marka, która powstała ponad dziesięć lat temu. Od niedawna w ofercie tej firmy znajdują się smartfony, które skutecznie podbijają rynki kolejnych państw. Warto zaznaczyć, że urządzenia tej firmy są godne uwagi dla każdej osoby, która jest miłośnikiem nowych technologii. Oferta smartfonów marki Oppo jest godna polecenia.

Oppo firma

Historia marki Oppo sięga swymi korzeniami lat 80. XX wieku. W tamtym czasie 28-letni Duan Yongping podjął decyzję o założeniu przedsiębiorstwa. Zaangażował się w nowy projekt, do którego zatrudnił paru znajomych. W 1989 r. założył przedsiębiorstwo Subor Electronics Industry Corporatio, które zaczęło produkować podróbki konsoli NES. Okazało się, że początki działalności tej firmy nie były udane. Podróbka tej konsoli była wątpliwej jakości. Warto zaznaczyć, że wygląd konsoli był zdecydowanie inni niż popularny wtedy Pegasus. Ponadto urządzenie działało z pełnowymiarową klawiaturą z malutkim kolorowym ekranem pośrodku. Okazało się, że majątek zgromadzony dzięki sprzedaży tej konsoli umożliwił Duan Yongpingowi założyć nową markę. W 1995 r. odszedł on z Subor Electronics, a następnie założył BBK Electronics Industrial Group.

Powstanie firmy Oppo/h2>
Dzięki majątkowi zgromadzonemu ze sprzedaży firmy Duan Yongping stworzył firmę, która w języku mandaryńskim nazywa się Bu Bu Gao – oznacza to ,,wyżej z każdym krokiem”. Warto zaznaczyć, że oferta BBK Electronics zmieniała się na przestrzeni lat, podążając za zmieniającymi się trendami w światowej technologii elektronicznej. Firma zaczęła produkować odtwarzacze DVD oraz sprzęt RTV i AGD. Oprócz tego zajęła się wytwarzaniem słuchawek w Chinach, które były bardzo cenione na rodzimym rynku. Ponadto w ofercie znajdowały się też odtwarzacze MP3, które sygnowane są marką Oppo. Warto zauważyć, że firma zaczęła zmieniać swoją ofertę w drugiej połowie pierwszej dekady XXI wieku. W tamtym czasie telefony komórkowe przestały być tylko przenośnymi urządzeniami, które służyły przeważnie do komunikacji. Nowe technologie sprawiły, iż można było telefonami robić zdjęcia, grać w gry czy przegląd internet. Ponadto pojawiła się opcja słuchania muzyki. Należy pamiętać, że to ostatnie miało największy wpływ na BBK Electronics. Obecnie marka Oppo produkuje smartfony, które są bardzo popularne w wielu krajach zachodnich. Ponadto można je kupić w wielu sklepach w Chinach. Telefony tej marki są bardzo funkcjonalne. Wyróżniają się tym, że są tanie, a przy tym mają bardzo dobre parametry techniczne. Zdecydowanie smartfony tej marki są godne uwagi.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.