Miej zawsze udany dzień

Każda kobieta dobrze wie, co to jest zły dzień. Przynajmniej raz w miesiącu potrzebuje być zrozumianą za niezbyt dobry nastrój spowodowany hormonami. Lecz złe dni nie dotyczą tylko kobiet. Mężczyźni mają swoje kiepskie dni w równie dużym stopniu co kobiety. Niestety życie nie szczędzi nam przykrych zdarzeń. Zły dzień to nie tylko hormony lecz całość wydarzeń jakie serwuje nam los. Bo przecież kto może przewidzieć, że nagle staniemy się świadkami lub uczestnikami wypadku.

Co wpływa na nasze samopoczucie?

Nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed niespodziewaną chorobą czy wydarzeniami gospodarczymi. Ciężkie sytuacje najczęściej spadają na nas jak grom z jasnego nieba i powodują że cały dzień jest dla nas dniem straconym. Ale czy faktycznie musi tak być? Ostatnimi czasy dużo mówi się o tym, że nie ważne jest co nas w życiu spotka, ale jak na tą wiadomość zareagujemy. Zawsze możemy usiąść i popłakać. Możemy też sytuacje przeanalizować, wyciągnąć wnioski, a może znaleźć niekonwencjonalne rozwiązanie. Psychologia przygotowała nam sposoby na zły dzień, tak by z łatwością zamienić cytrynę w lemoniadę.

Jak mieć dobry dzień?


Przede wszystkim każdego dnia warto zadbać o dobry sen. Już nikt nie wątpi w to, że prawidłowa ilość snu wpływa kojąco na nasz organizm, poprawia pracę umysłu, a także całego ustroju. Sen przynosi prawidłowy wypoczynek. Człowiek gdy jest wypoczęty, myśli w prawidłowy sposób i nie groźne mu sytuacje kryzysowe. Nawet jeżeli będzie to najbardziej przytłaczająca wiadomość, będziemy w stanie przyjąć ja w taki sposób by zapewnić wsparcie w swoim najbliższym środowisku.


Energiczna muzyka. Kazdy z nas ma swoje ulubione style muzyczne. jedni lubią hiphop, inni pop czy dens a jeszcze inni relaksują się przy muzyce klasyczne. Naukowcy już dawno udowodnili zbawienny wpływ muzyki na rozwój naszego umysłu oraz prawidłowy stan psychiczny. Kobietom ciężarnym zaleca się również relaks przy spokojnych dźwiękach muzyki klasycznej. Podobno ma to zbawienny wpływ na rozwój układu nerwowego maluszka. Jednak słuchając ulubionych utworów zaraz po przebudzeniu, wprowadzamy nasz organizm w stan pozytywnej wibracji. Już po kilku sekundach nogi same zaczynają tańczyć i przez większość dnia, będziemy w stanie spędzić na wysokich obrotach.


Warto też podkreślić znaczenie śniadania. Dostarczając organizmowi, zbiór najlepszych wartości odżywczych z samego rana, mamy pewność jego właściwego funkcjonowania. Poza gęstym odżywczo śniadaniem, można zastosować odpowiednie suplementy wzmacniające odporność organizmu oraz lepszą prace umysłu.

Redakcja dobry-polecam.pl