Gdzie przeprowadzić diagnostykę wady zgryzu?

Nadal w naszym społeczeństwie wiele problemów rozpoczyna się od tego, że zaniedbujemy zęby. Musimy pamiętać o tym, aby nie tylko mieć piękny i zdrowy uśmiech, ale także prawidłowe ułożenie zgryzu. Tylko w ten sposób możemy odczuć pełną jakość życia.

Na co może wpłynąć nieprawidłowy zgryz?

Nieprawidłowy zgryz może być początkiem problemów z chorobami przyzębia, układem pokarmowym, wadą wymowy albo chorobą okluzyjną. Osoby, które mają problemy z krzywym zgryzem, mogą u siebie również zauważyć występowanie bólów głowy albo karku.

Wada zgryzu może także doprowadzić u pacjenta do wycofanie się z życia społecznego oraz zamknięcie w sobie. Wszystko to oczywiście ma wpływ na gorszą jakość życia.

Warto więc skorzystać z klinik stomatologicznych i doświadczonych ortodontów, którzy pomogą pacjentowi zadbać o zdrowe zęby niezależnie od wieku. Diagnostyka zgryzu pomoże wykryć wszelkie wady oraz opracować konkretny plan leczenia, zarówno u małych pacjentów, jak i dorosłych osób.

Jakie są najczęstsze wady zgryzu?

Najpopularniejszym i najczęściej występującym problemem jest tyłozgryz. Charakteryzuje się przesunięciem do tyłu dolnego łuku zębowego, przez co brakuje kontaktu z zębami siecznymi. Podobny jest również przodozgryz, ale w tym wypadku łuk dolny zębów wysunięty jest mocno do przodu.

Pacjenci zauważają również u siebie stłoczenia zębów, które przekrzywiają się i powodują w ten sposób nieestetyczny uśmiech. Trzeba również pamiętać o tym, że wad zgryzu jest znacznie więcej i człowiek sam może ich nie zauważyć, ale niestety będą one powodować dyskomfort w codziennym życiu. Jak najszybciej wtedy powinna być przeprowadzona diagnostyka zgryzu.

Czy aparat na zęby można założyć w każdym wieku?

Niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy i na jaką wadę zgryzu cierpimy, to zawsze można zgłosić się do ortodonty i podjąć odpowiedniego leczenia stomatologicznego. W klinikach stomatologicznych takich jak Dentyści Pod Jedynką do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie.

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej i diagnostycznej przedstawiony jest szczegółowy plan leczenia, który uwzględnia leczenie ortodontyczne. Kompleksowy plan leczenia wady zgryzu bardzo często podejmowany jest we współpracy z ortodontą, implantologiem, protetykiem i periodontologiem. Bierze się pod uwagę także oczekiwania i potrzeby klienta, aby można było osiągnąć oczekiwane rezultaty i w jak najkrótszym czasie przywrócić pacjentowi piękny uśmiech, bez wad zgryzu. Wystarczy tylko wykonać pierwszy krok i zapisać się na diagnostykę zgryzu.

Redakcja dobry-polecam.pl