Jak przyspieszyć metabolizm?

W drodze do wymarzonej sylwetki wiele osób stara się przyspieszyć metabolizm, żeby schudnąć. Metabolizm nie odpowiada tylko za trawienie pokarmów, ale za wszystkie funkcje w organizmie. Możemy spotkać chude osoby, które mimo tego, że jedzą dużo nie mogą przybrać wagi. Dzieje się tak, ponieważ mają szybki metabolizm. Oznacza to, że ich organizm działa szybciej niż innych ludzi. Szybciej trawią jedzenie i szybciej wykorzystują energię dostarczoną z pożywienia. Wpływ na tempo metabolizmu ma przede wszystkim genetyka. Jednak możemy przyspieszyć metabolizm, i tym samym spalać więcej kalorii w ciągu dnia.

Jak przyspieszyć nasz metabolizm?

Sen i przemęczenie wpływają na spowolnienie metabolizmu. Zatem powinniśmy sobie przeznaczyć codziennie chwilę na odpoczynek po pracy, czy treningu. Odpowiednia ilość snu to 7-8 godzin. Po przebudzeniu się warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny. Uzupełni to wodę, którą wypociliśmy podczas snu i dodatkowo pobudzi cały organizm do szybszej pracy. W ciągu dnia musimy pić przynajmniej 2 litry wody. Po wstaniu ważne jest także śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. To właśnie rano potrzebujemy energii, żeby pobudzić cały organizm do pracy. Jeśli nie zjemy śniadania, to będziemy gorzej pracować i spowolnimy tym samym metabolizm.

Ćwiczenia a metabolizm

Ćwiczenia fizyczne świetnie podkręcają metabolizm. Większa ilość mięśni to więcej spalonych kalorii w ciągu dnia. Dlatego musimy uwzględnić w swoim planie treningowym ćwiczenia siłowe. Aeroby, takie jak np. popularne bieganie pomogą nam spalić kalorie, a tym samym pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Warto wybrać poranne treningi, jeśli mamy taką możliwość. Taka aktywność z rana dotleni nasz organizm, doda nam energii i kreatywności.

Obok ćwiczeń ważna jest także dieta. Musimy spożywać dużo warzyw i owoców. Błonnik w nich zawarty poprawia trawienie i sprawia uczucie sytości. Dzięki temu dodając je do posiłków lepiej się najemy. Powinniśmy jeść o stałych porach. Ilość posiłków jest zależna od naszego gustu. Możemy jeść 3, 4 lub 5 razy dziennie. Ważna jest odpowiednia ilość kalorii zjedzonych w ciągu dnia. Tutaj ważna jest taka kwestia, ze po zjedzonym posiłku lepiej jest czuć mały niedosyt. Przejadanie się spowalnia metabolizm i sprawia, że jesteśmy zmęczeni.
W diecie warto także używać przypraw, które mogą przyspieszyć metabolizm i pomóc nam spalać kalorie. Należą do nich chili, pieprz, imbir, cynamon, gałka muszkatołowa, bazylia, oregano, kminek i kardamon. Niektóre z nich przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, a inne poprawiają proces trawienia.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *