Plusy indukcji w kuchni

Nauka w służbie gotowania. Tak można określić wykorzystanie płyt indukcyjnych w kuchniach. Zawierają one cewki, które wytwarzają zmienne pole magnetyczne. Wraz z płytą indukcyjną musimy używać specjalnego kompletu garnków, gdyż tylko one nagrzewać się będą pod wpływem zmiennego pola magnetycznego.

Plusy indukcji w kuchni

Płyta indukcyjna ma chyba tylko tę wadę, że potrzebujemy specjalnego kompletu garnków. Poza tym przeważają zalety: ładny, estetyczny i nowoczesny wygląd, łatwość dopasowania do każdego wnętrza, szybkość działania, łatwość obsługi i łatwość czyszczenia.

Specjalne garnki

Płytę indukcyjną, nawet gdy się ubrudzi, wystarczy przetrzeć mokrą ścierką i po zabrudzeniach nie ma śladu. Kupno specjalnego kompletu garnków to chyba niewielka cena, jak za taki szereg zalet. Zwłaszcza, że dziś większość kompletów garnków i tak przygotowana jest do używania na płytach indukcyjnych. Możliwe więc, ze ich wymiana wcale nie będzie konieczna. Nadmienić też należy, że garnki takie wcale nie należą do drogich. Ceny płyt indukcyjnych też są dość przystępne.

sztrum.pl/

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *