Czas przesilenia jesienno zimowego oraz zimowo wiosennego jest miejscem na rozkwit wielu chorób wirusowych typu grypa. Gwałtowne zmiany temperatur, częste deszcze i wiatry sprzyjają przenoszeniu między ludźmi wirusów i bakterii. Nie bez powodu właśnie w tych okresach często widzimy kampanie informujące jak się uchronić przed chorobą. Standardem też stało się nawoływanie ludzi do odpowiednich szczepień. Głównym źródłem zakażeń chorobami wirusowym są duże skupiska ludzi. Grypą możemy się zarazić w drodze do pracy jadąc tramwajem, na zakupach w sklepach wielkoformatowych, w parkach rozrywki czy w kinach. Wystarczy by jedna osoba mocniej kichnęła lub zakaszlała i w powietrzu znajduje się całe stado szalejących bakterii. Szczególnie na zarażenia narażone są dzieci w przedszkolach i szkołach. Wiek dziecięcy obfituje w częste choroby. niejednokrotnie w domu gdzie jest dwoje lub troje rodzeństwa, nagle zaczyna chorować cała rodzina. Wirusy roznoszą się metodą kropelkową, w dużej mierze przez pocałunki.
Gdzie szukać pomocy w okresie grypy?
Aby znaleźć odpowiedni sposób na grypę możemy udać się do najbliższej apteki i poprosić o pomoc farmaceutę. Ale warto tez sięgnąć do źródeł naturalnych i poprosić o rade naszych dziadków, którzy kiedyś nie mieli dostępu do tak dużej ilości leków. kiedyś na gorączkę najlepsza była gorąca herbata z malinami. Maliny posiadają w sobie nieocenione właściwości obniżania temperatury. Ponadto wzmacniają odporność gdy stosujemy je profilaktycznie. Dodatkowo walcząc z gorączką warto zastosować chłodny okład na czoło. Przyniesie to przede wszystkim ulgę rozgrzanej głowie.
Naturalne sposoby na chorowanie
Nieoceniony w walce z bakteriami i wirusami jest czosnek. Wykazuje naturalne właściwości antybiotyczne. Wyciąg z czosnku dodawany jest niejednokrotnie do suplementów na wzmocnienie organizmu. Bardzo szybko rozprawia się z drobnoustrojami powodującymi złe samopoczucie. Ponadto intensywny aromat czosnku wykazuje właściwości inhalacyjne. Aplikując czosnek do dziurki w nosie, w bezpieczny sposób, szybko zwalczymy katar.
Rzeczą zapomnianą ale bardzo skuteczna okazuje się smalec gęsi. Tłuszcz ten rozgrzewa wyziębiony organizm przy jednoczesnym poprawieniu krążenia. Dzięki temu organizm zaczyna skutecznie walczyć z chorobą. Smarując klatkę piersiowa i plecy przynosi ulgę w kaszlu dając spokojny sen. Można go też zastosować na bóle stawów oraz kręgosłupa. Oprócz zastosowań zewnętrznych ma również zastosowania wewnętrzne. Podgrzewając go delikatnie i łącząc z olejem rycynowym oraz miodem uzyskamy skuteczny lek na katar i kaszel.