Dlaczego warto inwestować w luksusowe marki butów?

Na pewno jesteś w stanie wymienić różne luksusowe marki butów. Wszyscy je znają i wszyscy najchętniej wypełnialiby nimi swoje szafy po same brzegi, ale problemem – jak zwykle zresztą – są pieniądze, bo przecież łatwiej ci kupić zamszowe traperki za sto złotych, aniżeli inwestować w luksusowe kozaczki w cenie będącej równowartością twojej miesięcznej pensji. Tak ci się wydaje, że na tych tańszych zakupach oszczędzasz, ale bywa jednak odwrotnie. Oto kilka głównych powodów, dla których – niezależnie od swojej sytuacji finansowej – powinnaś inwestować w ekskluzywne i markowe obuwie.

Czy luksusowe marki są warte swojej ceny?

Pierwszy powodów to trwałość. Zakup markowego obuwia to poważna i dobra inwestycja, która w przyszłości na pewno ci się zwróci. Odwieczne chwytanie się tanich rzeczy nie jest sposobem na oszczędzanie pieniędzy. Gdy kupujesz buty, które kosztują niecałe sto złotych, możesz być wręcz pewna, że już po jednym sezonie będą nie do użytku. Bardzo szybko po prostu się rozlecą. Pod wpływem deszczu zaczną się rozklejać, szwy puszczą, a sztuczna skóra pęknie, przez co będziesz mogła je już wyłącznie wyrzucić. Zapewne wiele razy spotkałaś się już z tym problemem, ale mimo tego wciąż kupowałaś te tańsze modele obuwia. Nadeszła idealna pora na to, by powiedzieć dość. Markowe buty docenisz bardzo szybko, gdy tylko zobaczysz, jaką trwałość mogą ci one zaoferować.

Drogie buty – jak są wykonane?

Luksusowe marki butów wykazują się lepszą trwałością i ogólnie lepszą jakością z jeszcze jednego powodu. Gdy zapłacisz za nie więcej pieniędzy, wymuszają one na tobie systematyczną pielęgnację. Na co dzień raczej nie chce ci się zajmować butami. Masz wiele innych i znacznie ważniejszych spraw na głowie, dlatego nawet gdy kupisz porządny preparat impregnacyjny i obiecasz sobie, że po powrocie do domu od razu go użyjesz, potem odwlekasz ten moment w nieskończoność, aż w końcu środek ulega przeterminowaniu. O drogie rzeczy dbasz jednak z większą starannością. Chcesz, by służyły ci one jak najdłużej, dlatego dostosowujesz się do wskazówek producenta – czyścisz je po każdym użyciu i impregnujesz przynajmniej przed każdym sezonem zimowym. A tak pielęgnowane buty zawsze będą służyć ci dłużej.

Ostatnim powodem, dla którego warto przeznaczyć większą sumę na zakup porządnego obuwia, jest to, że markowe rzeczy są po prostu wygodniejsze. Na pewno już wielokrotnie mogłaś się o tym przekonać. Szpilki z targu kupione za 50 zł potrafią podrażnić stopy do krwi już po piętnastu minutach, podczas gdy w tych droższych zdołasz przetańczyć całą noc i to bez żadnych konsekwencji.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *