Jak zrobić piękne zdjęcie do dowodu telefonem?

Przygotowanie perfekcyjnego zdjęcia do dowodu osobistego wbrew pozorom nie jest wcale tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na co zwrócić szczególną uwagę robiąc zdjęcie do dowodu telefonem.

O czym należy pamiętać?

Przed zrobieniem zdjęcia do dowodu telefonem należy oczywiście wybrać odpowiednie miejsce. Warto wybrać skrawek przestrzeni, gdzie w tle nie będzie nic innego oprócz ściany. Ważne jest również to, aby wybrać miejsce, które jest idealnie oświetlone. Fotografia najlepiej prezentować będzie się wtedy, gdy oświetleni będziemy równomiernie z dwóch stron. Dzięki temu rozwiązaniu na naszej twarzy nie będzie widać cieni.

Warto zrobić zdjęcie do dowodu telefonem z samego rana. To właśnie wtedy będzie można skorzystać z dobrodziejstwa naturalnego oświetlenia. Sztuczne oświetlenie niestety nie nadaje się najlepiej do robienia zdjęcia do dowodu. Pamiętać należy jedynie o tym, aby promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na twarz.

Cenne wskazówki przy robieniu zdjęcia do dowodu

Jeżeli musimy skorzystać z dobrodziejstwa sztucznego oświetlenia to najlepiej postawić na zimny odcień. Zdjęcia najlepiej wychodzą właśnie przy ciepłym (żółtym) oświetleniu.

Podczas robienia zdjęcia należy patrzyć się wprost kamery. Aparat trzymać należy wprost swojego nosa. Częstym błędem jest przekrzywianie głowy. Pamiętać należy także o tym, że nasza twarz na zdjęciu powinna zajmować około 70-80%.

Na zdjęciu do dowodu nie można oczywiście się uśmiechać. Najlepiej zachować neutralną i dość poważną minę. Ważne jest również to, aby oczy były naturalnie otwarte. Jeżeli będziemy mrużyć oczy to niestety zdjęcie może być odrzucone. Kobiety powinny pamiętać również o tym, aby włosy nie zasłaniały twarzy i uszu.

Pomocne aplikacje warte uwagi

Aby zrobić idealne zdjęcie do dowodu telefonem warto skorzystać z pomocy specjalnych aplikacji. Godna polecenia jest przede wszystkim aplikacja PhotoAID. Specjalny algorytm automatycznie sprawdzi, czy nasze zdjęcie spełnia wszystkie wymogi. Dzięki wymienionej aplikacji można także idealnie skadrować fotografię. Aplikacja PhotoAID jest doskonałym wyborem również dla tych osób, które chcą szybko usunąć zbędne tło.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także program Passport Photo Online, dzięki któremu można wykonać perfekcyjne zdjęcia do wielu typów dokumentów. Dzięki samodzielnie zrobionemu zdjęciu można zaoszczędzić sporo gotówki. Dzięki nowoczesnym smartfonom bez problemu zrobimy zdjęcie, które jakością wcale nie odbiega od zdjęć robionych w profesjonalnym studiu fotograficznym.

Redakcja dobry-polecam.pl