Infuzja tlenowa – tlen dobroczynny dla włosów

Na skutek intensywnych zabiegów kosmetyczny takich jak: codzienne mycie, suszenie gorącym powietrzem, używanie prostownic, ale także ze względu na naturalne procesy starzenia oraz genetykę i tryb życia bywa, że stan naszych włosów ulega znacznemu pogorszeniu. Włosy stają się słabsze, bez połysku, przerzedzone lub dotyka nas problem łysienia. Jednak w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna i trychologia coraz lepiej radzi sobie z tym zjawiskiem zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Do wyboru mamy m.in, takie zabiegi jak: infuzja tlenowa, mezoterapia witaminowa lub mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na włosy.

Infuzja tlenowa – czym jest?

Nasze włosy, podobnie jak każda komórka naszego ciała, do właściwego wzrostu i zdrowego rozwoju potrzebuje tlenu. Stres, tempo życia oraz zanieczyszczenie środowiska sprawia, że do komórek włosowych nie jest dostarczana odpowiednia jego ilość. Jak dostarczyć włosom tlen? Właśnie w tym celu stosuje się zabieg infuzji tlenowej, podczas którego wprowadza się do głębszych warstw skóry czysty tlen przy użyciu wysokiego ciśnienia. Za pomocą tlenu podawane są do skóry substancje aktywne, kosmeceutyki trychologiczne dobierane indywidualnie do każdego klienta. W zależności od podanych składników można pozytywnie wpływać na różne problemy ze skórą głowy i włosami. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, a ponieważ jest też bezinwazyjny, nie powoduje skutków ubocznych i powikłań. Nie posiada w zasadzie przeciwwskazań – jedynie nowotwory w obszarze objętym zabiegiem lub uczulenia na podawane środki kosmetyczne. Poznaj więcej sposobów na to jak dbać o włosy na https://www.osmozacare.pl/.

Jakie korzyści daje infuzja tlenowa?

Już pierwszy zabieg daje dobroczynne efekty:

  • pobudza mikrokrążenie – co sprawia, że są zdrowsze i szybciej rosną
  • wspomaga procesy gojenia się stanów zapalnych i regeneracji
  • przyspiesza dostarczanie substancji odżywczy do mieszków włosowych
  • zmniejsza kolonie bakterii beztlenowych – likwiduje łupież
  • jest doskonała kuracją przeciwstarzeniową, rewitalizującą i oczyszczającą dla skóry głowy.

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty zabieg najlepiej jest wykonywać w seriach – ustalanych indywidualnie z trychologiem, najczęściej jest to ok. sześciu sesji wykonywanych co tydzień. Jedna sesja trwa od 30 do 60 minut a jej koszty wynoszą, w zależności od rejonu, ilości zabiegów, użytych kosmetyków, od ok. 80 do 200 złotych.

beading.com.pl

Redakcja dobry-polecam.pl