Loki na pasku od szlafroka to świetna metoda na zrobienie fryzury

Ostatnio bardzo modne jest robienie loków na pasku od szlafroka, co jest bardzo zdrowe, szczególnie dla końcówek włosów. Warto także dodać, że ta metoda pozwala na to, by nie trzeba było używać lokówki, która może niszczyć włosy. Dobrze jest zatem wiedzieć, czy taka metoda działa na wszystkie rodzaje włosów.

Jak zrobić loki na pasku od szlafroka?

Przede wszystkim będzie nam potrzebny pasek od szlafroka, który będzie dłuższy niż nasze włosy, dzięki czemu swobodnie da się go zawiązać między włosami. Ważne jest, by taki pasek nie zawierał żadnych ostrych elementów, które mogłyby zahaczyć o włosy lub też je uszkodzić. Dobrze pamiętać, by wcześniej włosy umyć i dokładnie wysuszyć. Następnym krokiem jest podzielenie włosów na pół i wtedy trzeba włożyć pasek od szlafroka. Z jednej strony należy spiąć pasek tak, by się nie przesuwał i wówczas można nawijać go na włosy. Jeśli chcemy, żeby wyszły nam piękne loki, to trzeba tak nawinąć pasek, aby jedno pasmo włosów owinąć wokół paska i należy dobierać kolejne pasma włosów. Dobrze jest dobierać mniej więcej takie same grubości pasm, by loki wyszły tej samej objętości. Na sam koniec należy zawiązać pasek, żeby mógł się trzymać on swobodnie na włosach.

Kiedy najlepiej wiązać takie loki na pasku?

Dobrze jest zrobić loki na noc, dzięki czemu będziemy mieć dużo czasu na to, by włosy mogły się zrobić. Warto jednak też dodać, że takie loki na pasku od szlafroka można również zrobić praktycznie tuż przed imprezą, gdyż jest to bardzo szybko metoda robienia takich loków czy fal. Należy jednak pamiętać, że loki mogą wyjść różnie w zależności od tego, jaką mamy grubość włosów i jak włosy są podatne na taką metodę. Znaczenie ma również długość włosów oraz ich kondycja.

Czy można samemu zrobić tą metodą loki na włosach?

Jeśli mamy włosy, które są podatne na takie metody, to można bez problemu zrobić loki samodzielnie. Natomiast gdy nie wiemy, jak włosy mogą wyjść po takim zabiegu, to dobrze jest udać się do fryzjera lub pomocą może służyć także najbliższa nam osoba. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wyjdą nam idealne loki, które będą świetnie pasowały do każdej stylizacji i na każde okoliczności.

Czy każde włosy można zrobić taką metodą?

Dobrze jest wiedzieć, że najlepszy rodzaj włosów, który jest podatny na tę metodę to takie, które są naturalnie kręcone lub falowane. Warto też dodać, że cienkie włosy również bez trudu da się pofalować taką metodą. Należy mieć na uwadze, że włosy, które są proste i grube mogą trudniej się lokować, jednak nie jest to niemożliwe.

Lokowanie włosów taką metodą jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza że da się to bez problemu zrobić samodzielnie w domu. Należy też pamiętać, że loki mogą za każdym razem wychodzić inaczej, gdyż zależy to przede wszystkim od tego, w jakim stanie w danym dniu są nasze włosy oraz, jak duże pasma włosów weźmie się do owijania, w trakcie robienia loków. Po skończonym lokowaniu pasek można włożyć z powrotem do szafki.

Redakcja dobry-polecam.pl