Jak zrobić piegi, które utrzymają się przez cały dzień?

Dawniej piegi uważane były za wstydliwy mankament urody. Panie, których cera obfitowała w pomarańczowe lub brązowe plamki starały się ukryć je wszelkimi sposobami, np. stosując kryjące podkłady oraz korektory. Obecnie piegi stały się gorącym trendem, co sprawia, że wiele kobiet decyduje się dorysować je podczas codziennego makijażu. Istnieje wiele sposobów na to jak zrobić piegi, które będą wyglądały na twarzy naturalnie.

Jakie są sposoby na zrobienie piegów podczas wykonywania makijażu?

Jednym z najprostszych sposobów na wykonanie piegów jest użycie pisaka dedykowanego temu zadaniu. Kosmetyk ten charakteryzuje się wyważoną pigmentacją, która umożliwia naniesienie plamek w typowe okolice ich występowania, czyli nos, policzki oraz czoło. Nie mając możliwości zakupu specjalnego produktu do robienia piegów, pomocne mogą okazać się produkty, które większość pań ma w swojej kosmetyczce. Zadowalający efekt można uzyskać sięgając po brązowy eyeliner lub kredkę do brwi. Warto jednak podkreślić, że ze względu na intensywną pigmentację tych kosmetyków należy używać ich nieco ostrożniej. Narysowane piegi warto delikatnie rozetrzeć, aby nie wydawały się zbyt ostre i wyraźne. Bardzo naturalny efekt plamek na skórze twarzy zapewnić może użycie sprayu do odrostów o brązowo-rudym zabarwieniu. Przed jego aplikacją na twarz warto jednak przeprowadzić próbę na kartce, aby wyćwiczyć właściwy nacisk, który pozwoli na uzyskane delikatnych i rozproszonych plamek. Kobiety, którym zależy na długotrwałym efekcie mogą zdecydować się na hennę do tatuażu. To rozwiązanie pozwoli cieszyć się piegami przez wiele tygodni. Warto podkreślić, że w przypadku każdej z powyższych metod należy utrwalić piegi pudrem. Dzięki temu będą one wyglądać naturalniej – nie będą sprawiały wrażenia jakby leżały na skórze, a będą w nią wtopione. Wybierając kolorystykę produktów, lepiej zdecydować się na ciepłe rude odcienie, które doskonale odświeżą cerę. Delikatniejsze, nieco przygaszone kolory mogą natomiast postarzać skórę i wyglądać sino na wielu karnacjach.

Jak zrobić piegi, aby wyglądały naturalnie?

Decydując się na dodanie piegów do swojego makijażu, warto zadbać, aby wyglądały one możliwie naturalnie. Piegi nigdy nie są równe, mają różne kształty, a ich rozmieszczenie jest asymetryczne i nieco chaotyczne. Z tego względu rysując plamki, warto zrobić to intuicyjnie i nie zastanawiać się ile piegów powinno znaleźć się po każdej stronie twarzy. W czasie ich wykonywania należy odsunąć się i spojrzeć w lusterko ze znacznej odległości. Pozwoli to sprawdzić czy efekt jest odpowiedni oraz jak będą odbierać go potencjalni rozmówcy. Jeśli w czasie aplikacji powstanie zbyt dużo plamek, łatwo można je usunąć poprzez roztarcie palcem lub patyczkiem kosmetycznym, a także przez naniesienie gąbeczką minimalnej ilości podkładu lub korektora. Taki zabieg pozwala na kontrolowane tworzenie plamek na skórze.

Wiedząc jak zrobić piegi, wiele kobiet przekonuje się, że to banalnie proste zadanie, które pozwala nadać ich twarzy nowy charakter oraz podkreślić urodę. Szeroki wybór kosmetyków potrzebnych do ich wykonania sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć sposób odpowiadający swoim potrzebom i oczekiwaniom.

Redakcja dobry-polecam.pl