Sposób na gładką skórę

Wygląd skóry jest jednym z najważniejszych czynników definiujących nas jako zadbane i atrakcyjne osoby. Promienna, gładka, zdrowo wyglądająca skóra to ideał, do którego dąży wiele kobiet, a piękna cera jest jedną z widocznych oznak dobrej kondycji całego organizmu. Brak wyprysków, przebarwień i zmarszczek dodaje uroku każdej twarzy, a jędrna i gładka skóra na reszcie ciała może być prawdziwym powodem do dumy. Oczywiście, wraz z wiekiem skóra traci na sprężystości, pojawiają się zmarszczki i cellulit, staje się też podatniejsza na przebarwienia i różne inne niedoskonałości. I chociaż nie możemy zatrzymać czasu, to w dużej mierze od naszego postępowania i codziennych nawyków, zależy czy wygląd naszej skóry będzie dodawał czy odejmował nam lat.

Jak dbać o skórę, by była gładka?


Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o sposób na gładką skórę, jej kondycja zdeterminowana jest szeregiem czynników działających na nią od środka i na zewnątrz. Bardzo ważna jest zdrowa dieta, ruch i regularnie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne.
Prawidłowe odżywianie jest podstawą ogólnego dobrostanu całego naszego organizmu, również prawidłowego wyglądu skóry. To co jemy powinno być jak najmniej przetworzone, wybierajmy więc, w miarę możliwości, produkty pochodzące z sprawdzonych źródeł, unikajmy gotowców i niewartościowych fast foodów. Negatywnie na wygląd cery wpływa również sól i cukier, ten ostatni zawarty jest nie tylko w słodyczach, ale i gazowanych napojach czy niektórych płatkach śniadaniowych i jogurtach owocowych.

W naszej diecie powinno znaleźć się dużo warzyw, owoców, jaj, mięsa, ryb i zdrowego nabiału. Ograniczajmy także używki takie jak kawa czy alkohol i papierosy, które powodują szybsze starzenie się organizmu, a dbajmy o odpowiednie nawodnienie, pijąc wodę, najlepiej niegazowaną.
Aby skóra była gładka i jędrna, nie możemy zapomnieć o systematycznym ruchu. Nawet codzienne spacerowanie przez około pół godziny, może poprawić zarówno nasze samopoczucie, jak i wygląd skóry. Właściwie każda forma aktywności fizycznej wyjdzie naszej skórze na dobre.

Jakie kosmetyki stosować?


Bardzo dużo możemy zrobić dla naszej skóry stosując dobrze dobrane kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne. Po profesjonalną pomoc warto udać się do dermatologa lub dobrego salonu kosmetycznego. A na co dzień używajmy produktów o naturalnym składzie, bardzo ważne jest nawilżanie i natłuszczanie skóry, a także usuwanie obumarłego naskórka poprzez masaże i peelingi. Najlepszym przyjacielem skóry jest zimna woda, warto więc każdy prysznic zakończyć jej strumieniem, co nie jest może przyjemne, ale przynosi bardzo dobre rezultaty.
Najważniejsze jest, by pamiętać o tym, że o skórę dbamy na co dzień, a nie tylko od święta.

Redakcja dobry-polecam.pl