Marketing w pigułce – klienci

Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie. Wiąże się nie tylko z oferowaniem produktów i usług na rynku, ale także z optymalizacją produkcji, zatrudnianiem pracowników, prowadzeniem księgowości czy z pozyskiwaniem klientów. Ci ostatni są w przedsiębiorstwie najważniejsi. Bez nich nie dałoby się zarabiać i rozwijać przedsiębiorstwa. Powiedzmy, że mamy już swoją dotychczasową bazę klientów. Takich, co nas znają szanują i zawsze, jeśli tego potrzebują, korzystają z naszych usług. Co jednak z tymi nowymi? Jak pozyskać nowych klientów? W końcu nowi klienci to nowe rynki, a nowe rynki to większa sprzedaż, rozwój i możliwości. Jak się za to zabrać?

Marketing dla Twojej firmy

Zapewne Twoja firma ma fizyczną siedzibę. Jeśli tak to musisz liczyć się z faktem, że w XXI wieku to nie wystarczy. Większość z nas korzysta przecież z komputerów, tabletów i smartfonów i to tam poszukuje istotnych informacji. Coraz częściej też klienci robią zakupy przez internet, zamawiając dostawę do domu. I choć wolą również najpierw obejrzeć dany towar w sklepie stacjonarnym, to żeby go znaleźć potrzebować będą internetowej wyszukiwarki.

Musisz więc być obecny w sieci. Jeśli nie masz jeszcze własnej strony internetowej, zainwestuj w nią. Zatrudnij fachowca, który sprawi, że będzie ona dobrze widoczna i przejrzysta dla odbiorcy. Musi również idealnie wyglądać na wszystkich urządzeniach i szybko się ładować. A potem ja zoptymalizuj. Pomyśl jak wyglądają Twoi klienci i co mogą wpisywać w wyszukiwarkę jeśli chcą znaleźć Twoje usługi. Będą to słowa kluczowe, na których powinieneś oprzeć zawartość strony. Dobrze wykorzystane SEO sprawi, że Twoja witryna mieścić się będzie w górnych wynikach wyszukiwania, co oznacza, że więcej osób w nią kliknie. A jeśli już tak się stanie, a Twoja oferta będzie dla nich interesująca, to z pewnością z niej skorzystają.

Marketing firmy w Internecie

Nie zapominaj również o drugim, ważnym kanale komunikacji internetowej. Są nim media społecznościowe. Na facebooku czy instagramie regularnie umieszczaj posty. Opisuj nie tylko swoje produkty czy usługi, które oferujesz, ale skupiaj się np. na poradach dla klientów. Jeśli posiadasz firmę budowlaną możesz umieścić krótki tekst o tym w jaki sposób szybko i skutecznie ułożyć płytki. A jeśli Twój sklep oferuje kosmetyki naturalne, opisz działanie i wykorzystanie jakiegoś naturalnego składnika albo sposoby na piękną cerę. W ten sposób zyskasz zaufanie klientów, a oni Twój wpis udostępnią dalej, do jeszcze większego grona osób. W taki sposób jedna czynność sprawić może, że Twoje zyski się powiększą, a Ty będziesz mógł rozwijać swoją działalność.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *