Dobry sposób na kaszel – infekcje górnych dróg oddechowych

Kaszel to nagłe odrzucanie powietrza z dróg oddechowych i płuc. To reakcja odruchowa na podrażnienia górnych dróg oddechowych. Rozróżniamy dwa rodzaje kaszlu. Mokry i suchy. Często zadajemy sobie pytanie, jaki jest dobry sposób na kaszel? Kaszel jest objawem chorobowym. Choroby, które go wywołują najczęściej to: astma, gruźlica, choroba nowotworowa, zakażenie bakteriami, angina, grypa, przeziębienie i alergie.

Domowe sposoby na kaszel


Przypadłość tą, możemy załagodzić, stosując domowe sposoby. Najstarszy i wszystkim znany dobry sposób na kaszel to syrop z cebuli. Cebula ma właściwości lecznicze. Bogata w witaminę C i substancje bakteriobójcze. Cebula potrafi zniszczyć bakterie, które odporne są na działanie antybiotyków. Zawiera krzem, fosfor, cynk, magnez oraz inne minerały wzmacniające odporność organizmu. Zmniejsza ryzyko rozwoju raka. Doceniana przez lekarzy od wieków.


Dobry sposób na kaszel to odpowiednio przygotowane napoje, które łagodzą podrażnienia górnych dróg oddechowych. Napoje podajemy ciepłe. Do skutecznych w działaniu należą: herbata z lipy, herbata z malin, woda z miodem i cytryną. Sok malinowy zawiera naturalny kwas salicylowy. Imbir dodany do napoju ułatwi odkrztuszanie i nawilży bolące gardło. Imbir to przyprawa stosowana w medycynie naturalnej. Ma działanie lecznicze. Łagodzi silne objawy stanów zapalnych, górnych dróg oddechowych. Korzeń imbiru zawiera: fosfor, wapń, żelazo i potas. Jest bogatym źródłem olejków eterycznych i żywic.

Olejki mają działanie wykrztuśne. Napój z dodatkiem imbiru i cynamonu łagodzi silny kaszel i działa przeciwbólowo. Nie można go jednak podawać dzieciom poniżej dwunastego roku życia. Spożywanie go nie jest wskazane dla osób chorujących na nadciśnienie tętnicze.
Inhalacje z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych przyniosą nam ulgę. Nawilżają górne drogi oddechowe. Gorące i suche powietrze, może nasilać kaszel. Naturalne olejki z drzewa herbacianego, lawendowego, eukaliptusowego i sosnowego, pomogą nam skutecznie pozbyć się flegmy z płuc.

Kiedy trzeba iść do lekarza?


Kiedy kaszel nie ustępuję, do siedmiu dni powinniśmy, się udać do lekarza. Farmaceuta lub lekarz poleci nam skuteczny w działaniu syrop. Leki z apteki, to również dobry sposób na kaszel. W aptekach dostępne są preparaty łagodzące odruch kaszlu. Cena syropu to koszt od pięciu do kilkudziesięciu złotych za butelkę. Syropy dostępne w aptekach ułatwiają odkrztuszanie, zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Kto nie lubi syropów, może wybrać tabletki o działaniu wykrztuśnym i przeciwkaszlowym.
Infekcje górnych dróg oddechowy, możemy leczyć na wiele sposobów.

Redakcja dobry-polecam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.