Telefon z mocną baterią – jaka pojemność będzie wystarczająca?

Smartfony przydają się zwłaszcza podczas pobytów poza domem – pod warunkiem, że działają. Zdarza się jednak, niestety, że telefony ulegają niespodziewanemu rozładowaniu, a wówczas stają się chwilowo bezużyteczne. Aby uniknąć takiego scenariusza, powinieneś wybrać urządzenie z mocną baterią, która wystarczy na wiele godzin.

Smartfon z dobrą baterią – do czego się przydaje?

Do czego przyda Ci się telefon z mocną baterią? Odpowiedź na to pytanie może wydawać Ci się oczywista – dobrze jednak przypomnieć sobie raz na jakiś czas wszystkie kluczowe korzyści (niektóre z nich mogły ulec zapomnieniu na przestrzeni lat).

Taki telefon może przede wszystkim zagwarantować Ci spokój ducha. Będzie niezastąpiony w nagłych sytuacjach awaryjnych, a zwłaszcza podczas:

  • utraty zasilania w domu;

  • stłuczek samochodowych;

  • znalezienia się w niebezpieczeństwie.

Ponadto umożliwi korzystanie z niego bez konieczności częstego ładowania. Docenisz to podczas podróży, a nawet w trakcie spotkań biznesowych. Na krótki wyjazd będziesz mógł spakować się bez kabla – dodatkowa przestrzeń w plecaku lub torbie przyda Ci się do zabrania ze sobą czegoś innego.

Jeżeli jednak nie spakujesz ładowarki przypadkowo (takie rzeczy zdarzają się wszystkim), to nie będziesz musiał martwić się tym, że telefon rozładuje się w momencie do tego nieodpowiednim; będziesz w stanie, nie śpiesząc się przy tym, użyć go do próby znalezienia rozwiązania dla zaistniałego problemu.

Na sam koniec warto wspomnieć o podstawowej zasadzie: czasami po prostu lepiej mieć niż… nie mieć

Smartfon z dużą baterią – pojemność

Telefon z wytrzymałą baterią – czyli jaką? Ile powinien wytrzymywać smartfon na jednym naładowaniu? To zależy. Odpowiadając na pytania: dobrze, aby jego pojemność wynosiła między 4000 mAh a 6000 mAh, a samo urządzenie nadawało się do użytku dobę lub dwie.

Musisz pamiętać, że większa pojemność baterii oznacza zazwyczaj dłuższy czas pracy telefonu (bez konieczności ładowania), ale duży wpływ na to ma również:

  • optymalizacja systemu operacyjnego;

  • zużycie energii przez podzespoły;

  • sposób użytkowania urządzenia.

W sytuacjach awaryjnych można ratować się m.in. powerbankami; bywają one naprawdę przydatne.

Telefon z wytrzymałą baterią Samsung – które modele?

Zastanawiasz się nad kupnem nowego urządzenia? Chcesz smartfon z dobrą baterią? Powinieneś rozważyć zakup Samsung Galaxy S24 Ultra – został wyposażony w jednostkę o pojemności 5000 mAh. Wystarcza ona:

  • do 30 godzin oglądania filmów*;

  • do 95 godzin słuchania muzyki*.

Ponadto jest kompatybilna z szybkim ładowaniem o mocy do 45 W. Bywa to przydatne podczas uzupełniania mocy telefonu na szybko (np. tuż przed wyjściem poza dom).

Samsung Galaxy S24 Ultra posiada oprócz tego wydajny procesor, duży ekran Dynamic AMOLED 2X i wszechstronne funkcje aparatu; przydatne mogą okazać się wszystkie jego elementy. Więcej na jego temat możesz dowiedzieć się na oficjalnej witrynie sieciowej Samsung.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Na podstawie wewnętrznych testów laboratoryjnych Samsunga z przedpremierową wersją danego modelu podłączoną do słuchawek przez Bluetooth przy ustawieniach domyślnych w sieci LTE. Szacowana pojemność baterii i zmierzony pobór prądu przez baterię podczas odtwarzania wideo (rozdzielczość pliku wideo 720p, zapisana na urządzeniu) i odtwarzania dźwięku (plik mp3, 192 kb/s, zapisany na urządzeniu z wyłączonym wyświetlaczem LCD). Rzeczywisty czas odtwarzania wideo i audio zależy od połączenia sieciowego, ustawień, formatu pliku, jasności ekranu, stanu baterii i wielu innych czynników.

Redakcja dobry-polecam.pl